UA

UA

ПРО КУХНОННІ МЕБЛІ

Кухонні меблі, як правило, складаються:   1. Корпусна частина   2. Фурнітура   3. Фасадні елементи   4. Робоча поверхня

    1) Корпусна частина найчастіше виконується із ДСП. Невід'ємною частиною корпусу також є фурнітура, опорна - яка дозволяє Вашим кухонним меблям стояти рівно навіть на неідеальній поверхні, а так само висувна і розсувна - за допомогою яких Ви висуваєте ящики і відчиняєте дверцята.

    2) Під визначенням фурнітура прийнято розуміти різні дрібні деталі та допоміжні конструктивні елементи, необхідні для правильного та зручного функціонування меблів.

    3) Фасад – це обличчя Вашої кухні, він захищає корпус від попадання вологи та пилу та формує унікальний дизайн.Ось список найпопулярніших фасадів з орієнтирами в ціновому діапазоні                 ● Фасад із ДСП                 ● Фасад МДФ із ПВХ плівкою                 ● Фасад із фарбованого МДФ                 ● Фасад Акрил, HPL, Поліуретан                 ● Фасад із застосуванням шпону                 ● Фасад із масиву дерева                 ● Фасад у алюмінієвій рамці 

    4) Робоча поверхня тобто стільниця це горизонтальна частина кухні на якій і відбувається весь процес приготування, тому вона повинна мати необхідну міцність, гігієнічність, стійкість до механічного впливу, а також зовнішній вигляд. Ось кілька типів робочих поверхонь:                  ● На основі ДСП                  ● На основі вологостійкого ДСП                  ● Компакт Плита HPL                  ● Акриловий камінь                  ● Кварцевий камінь                  ● Натуральний камінь                  ● Дерев'яна

Декілька слів про фасади

● Найдоступнішим за вартістю вважається фасад, виготовлений з ЛДСП. Ціна та якість багато в чому залежить від виробника матеріалу та типу кромкування. Для кухонних фасадів рекомендується застосовувати ПУР-поклейку кромки, щоб підвищити здатність витримувати вологу. Такий фасад чудово покаже себе в експлуатації.

● Наступним за вартістю є фасад на основі МДФ, покритий ПВХ плівкою. Перевагою плівкового МДФ фасаду є те, що він не боїться агресивних середовищ і добре переносить вологу, при цьому має привабливий зовнішній вигляд із великою кількістю кольорів та текстур для вибору. До недоліків даного фасаду можна віднести страх високих температур.

● Фарбований МДФ фасад за вартістю трохи вищий за плівковий, але на відміну від нього краще переносить високу температуру, і не обмежує Вас у виборі відтінків. Такий фасад може бути глянцевим, матовим і з додаванням спецефектів. Ці фасади, як і плівкові, можуть мати фрезерування. Недоліком є ​​можливість появи сколів при ударі.

● Фасад з покриттями Акрил, HPL, Поліуретан, ПВХ такі фасади мають різні властивості, але залишаються приблизно в одній ціновій ніші. Вони недавно зайшли на ринок, але дуже добре себе зарекомендували як з боку догляду, так і сучасного зовнішнього вигляду. Ці фасади виготовляють із листових матеріалів таких виробників як ALVIC, LuxeFORM, AGT. CLEAF, Skin, CARBON і т.д. та кромкуються рідними кромками застосуванням технології ПУР.

● Далі за вартістю йдуть фасади із застосуванням шпону. Основи для накладання шпону можуть бути різні, але найчастіше застосовується МДФ. У цьому фасаді немає можливості проводити фрезерування, але має натуральну структуру тієї породи дерева, яку Ви оберете. Шпон покривається матовим чи глянсовим лаком, що виділяє або глибину кольору, або текстуру дерева. За надійністю ці фасади не поступаються фасадам із фарбованого МДФ.

● Фасад з дерева, найчастіше він використовується у кухнях класичного дизайну. Можливе фрезерування, фарбування, лакування - тут головне правильно вибрати породу дерева та його якість. На вигляд та використання такі фасади дорогі та довговічні.

● Окремо варто відзначити фасади в алюмінієвій рамці, тому що їхня ціна залежить від наповнення, а наповнення можуть бути всілякими; проте найчастіше у наповненні таких фасадів використовують скло, воно може бути прозорим, матовим, кольоровим, або мати повнокольоровий друк. Фасад такого типу є одним із найнадійніших.

Декілька слів про Робочі поверхні

● Найдоступнішим за ціною є пастформінг, в його основі лежить ДСП, покрите вологостійкою, термостійкою та зносостійкою плівкою.

● Постформінг із вологостійким наповнювачем дорожчий, але більш захищений при попаданні вологи під плівку робочої поверхні.

● Компакт Плита HPL - це багатошаровий композитний матеріал високого тиску на основі термоактивних смол, ламінований високоякісним декором HPL

● Далі за ціною йде акриловий камінь, на відміну від пастформінгу, така робоча поверхня може мати складну форму і виглядати при цьому абсолютно монолітно, такій стільниці можна задати будь-яку товщину, вона абсолютно вологостійка і легко піддається ремонту у разі пошкоджень. Ще однією перевагою можна назвати її монолітність та можливість створення в ній монолітної раковини.

● Далі в ціновому діапазоні йдуть робочі поверхні з кварцового каменю, вони важчі за попередні і виглядають як натуральний камінь. Пошкодити таку стільницю значно складніше.

● Стільниці з дерева та натурального каменю використовуються рідше ніж штучні. Це характеризується не так їх вартістю, як властивостями та доглядом за ними.